In 4 stappen vanuit risicopreferentie naar impliciete lifecycle

Nieuws
17-04-2025
Arno van Mullekom
Achmea
Pensioenfondsen onderzoeken hoeveel risico hun deelnemers met hun pensioen willen en kunnen nemen. De uitkomsten van het risicopreferentieonderzoek vertalen pensioenfondsen vervolgens naar een risicohouding. Een klein - maar wel belangrijk - onderdeel op weg naar de risicohouding is de vertaling van de individuele uitkomsten van het onderzoek naar een impliciete lifecycle.

We zoomen in op de 4 stappen ernaartoe, namelijk verbeteren input, bootstrappen, gladmaken en optimaliseren en komen zo uit bij de impliciete lifecycle.

Door Arno van Mullekom, actuarieel adviseur 

Vertaalslag naar risicohouding

In het nieuwe pensioenstelsel schuift het beleggingsrisico helemaal naar de deelnemer. Met de risicobereidheid en risicodraagkracht uit het risicopreferentieonderzoek weet het pensioenfonds hoeveel risico’s hun deelnemers kunnen en willen nemen. Op basis daarvan is de risicohouding van de deelnemers vast te stellen. We maakten deze vertaalslag in de voorbije 3 jaar voor tientallen pensioenfondsen.

Ons proces om te komen tot de risicohouding

Er zijn verschillende manieren om vanuit een risicopreferentieonderzoek te komen tot de risicohouding. Achmea Pensioenservices ontwikkelde er dit proces voor:

[....]

 

Gerelateerde vacatures

Geïnteresseerd in een carrière bij organisaties in ditzelfde vakgebied? Bekijk hieronder de gerelateerde vacatures en vind de perfecte match voor jou!
PwC
Marktconform
Amsterdam
PwC biedt een driejarig Tax Traineeship aan voor recent afgestudeerde masterstudenten, waarbij trainees ervaring opdoen in drie Tax werkvelden en een master Fiscaal recht behalen.
EY
Marktconform
Amsterdam
EY's Global Compliance and Reporting team seeks a Senior Consultant in the Netherlands. Responsibilities include VAT compliance, client communication, process improvement, team leadership, and collaboration with international colleagues.
Nutreco
Marktconform
Amersfoort
In this high-impact role, you will be responsible for a broad range of direct tax matters across Nutreco’s international operations.
Belastingdienst
5.864 - 8.550
Utrecht
Als teamleider Handhaving ben je bezig met het aansturen van de mensen en het proces én denk je mee vanuit de inhoud. Je stuurt een team van 20-25 medewerkers aan...